بنیاد ایران – خارج از میهن

boniad-iran

مبارزه درحال گسترش مردم ایران نیاز به پشتیبانی مالی دارد

مبارزات زنان و جوانان ایران علیه دیکتاتوری مذهبی جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد!

اعتراضات و اعتصابات رو به گسترش ایران و پیوستن گروه های تازه ای از جامعه به آن مانند کارگران پروژه‌ای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بوشهر (عسلویه)، پتروشیمی هنگام، فاز دوم پالایشگاه آبادان و کارگران پیمانی “شرکت پالایش نفت آبادان” به این جنبش و همراهی و همگامی اعتراضات خیابانی دانشجویان، دانش آموزان و وکلا با جنبش همچنان ادامه دارد.

متاسفانه براثر سیاست ها و عملکردهای جمهوری اسلامی و تحریم های اقتصادی ایران با بحرانهای گوناگون بویژه بحران اقتصادی روبرو است. گروه های وسیعی از مردم دچار فقر و فلاکت هستند و هزینه های اعتراضات فشار جدیدی علیه معترضان که اغلب از طبقات متوسط، تهی دست، بیکاران و جوانان هستند میباشد.

بنیاد ایران – خارج از میهن، یک سازمان غیرانتفاعی، ثبت شده در اداره خزانه داری، ایالات متحده امریکا می باشد.
این بنیاد برای کمک به خانواده زندانیان سیاسی، کارگران اعتصابی و آنهایی که در اثر این اعتراض ها با مشکلات مالی روبرو هستند. ازشما دعوت می نماید که با کمک به گروههای یادشده به سهم خود به گسترش و پیروزی این حرکت اعتراضی و انقلابی، و به پیدایش یک حکومت مردمی و دمکراسی و آزادی در کشور کمک و همراهی نمائید.

شرکت کلیه گروههای مدنی ایران وپیوستن ایشان به مبارزه درحال گسترش زنان و جوانان کشورضامن پیروزی این مبارزه بزرگ براندازی نظام دیکتاتوری مذهبی است. انجام چنین حرکتی، نیاز به پشتیبانی وسیع مالی هموطنان خارج از کشور دارد. خانواده زندانیان سیاسی که امروزه رقم بالائی را تشکیل میدهند به کمک مالی نیازدارند. کارگران و فرهنگیان ایران و سایر بخش های جامعه مدنی، که در گذشته اعتراضات وسیعی برای کسب حقوق از دست رفته خود در جامعه را مکررنشان داده اند، درشرایطی بسرمی برند که شرکت دراعتصاب زندگی خانوادگی ایشان را به خطر می اندازد. کمک لازم مالی به خانواده های این گروهها در شرایط اعتصاب و زندانی شدن ایشان شرط لازم برای شرکت ایشان در این حرکت آزادیخواهی امروز است.

بنیاد ایران – خارج از میهن پس از انقلاب که گروه زیادی از هموطنان از ایران بصورت آواره به کشور ترکیه سرازیرشدند تآسیس شد. و کمک های خود را برای مدت ده سال در خدمت زندگی کودکان نیازمند این گروه قرار داد. برای ایشان علاوه بر کمک مالی جهت غذا و زندگی کودکان، از آنجا که دولت ترکیه اجازه شرکت کودکان ایرانی به مدارس ترکیه را نمی داد، بنیاد کلاس درس با شرکت آموزگاران آواره برای این کودکان را فراهم ساخت. علاوه بر این بنیاد ایران در همان زمان به کمک زلزله زدگان در ایران شتافت و چندین سال با کمک شخصیت های شناخته شده ملی به زندگی ایشان کمک های اساسی نمود. این بنیاد برخلاف سایر سازمانهائی که باین منظور ها تآسیس شده و پس از جمع آوری کمک، با ساختن صورتحساب هاِئی بعنوان مخارج سازمانشان، وجه قابل ملاحظه ای از کمک هائی که برای انجام هدف های سازمان داده شده بود را سازمان دهندگان سازمان بطور شخصی بعنوان مخارج برداشت می کردند، برای جلوگیری از هرگونه برداشت نابجا بنیاد اعلام نموده بود و امروزه هم همان شیوه را اعمال خواهد نمودکه تمام مخارج سازمان، بهر شکل آن، از جانب موسسین پرداخت خواهد شد. و باین ترتیب بود که ده بار مسافرت سالانه به ترکیه من و همسرم که در آن زمان فعال بود، برای سرو صورت دادن به امور کودکان آواره را شخصا پرداخت کردیم. و امروز نیز مخارج سازمان از هر جهت بعهده سازمان دهندگان بنیاد ایران – خارج از میهن خواهد بود.

بنیاد ایران یک سازمان غیرانتفاعی، ثبت شده در دپارتمان خزانه داری و اداره مالیات امریکا می باشد. کمک های به این سازمان شامل پرداخت مالیات آن مبلغ به دولت امریکا نمی گردد.

علاقمندان به کمک، می توانند کمک های خود را مستقیما به حساب بانکی بنیاد که در پائین با جزئیات نوشته شده است واریز نمایند و کمک خود را با جزئیات مربوطه به بنیاد اطلاع دهند تا گواهی لازم برای اطلاع اداره مالیات امریکا را برایشان ارسال گردد. همچنین میتوانند کمک را بصورت چک با آدرسی که تعیین شده برای بنیاد بفرستند تا در حساب بنیاد واریز شود و گواهی لازم برای اداره مالیات امریکا برایشان ارسال شود.

بکوشیم تا مبارزه آزادیخواهی مردم ایران به ثمر برسد و مردم ایران از چنگ دیکتاتوری مذهبی که جنایات و فساد های مالی ایشان از حد بدر بوده رهائی یابند.

بنیاد ایران بر طبق قوانین شرکت های غیرانتفاعی اداره خزانه داری امریکا انتخابات زیر را در میان شورای دیرکتورهای بنیاد انجام داده است:
پرزیدنت و مسؤل امور مالی: دکتر محسن قائم مقام
معاونت بنیاد: دکتر همایون مهمنش
دبیر بنیاد: دکتر خسرو قدیری
شورای دیرکتورها ( هیآت امنا) : دکتر محسن قائم مقام، دکتر خسرو قدیری، دکتر عزیز کرملو، دکتر همایون مهمنش، اسفندیار خلف.

اطلاعات مربوط به بنیاد ایران- خارج از میهن – شماره بنیاد مربوط به دپارتمان خزانه داری امریکا (EIN)، اطلاعات
حساب بانکی بنیاد. و آدرس بنیاد بقرار زیر است: